Bydgoszcz Sport.pl > 

Wioślarze trenowali. Morsy popływały [ZDJĘCIA]

dss

2015-01-01, godz. 18:42

Noworoczny trening wioślarzy Lotto Bydgostii ma już długą tradycję. Od kilku lat na klubowej przystani przy ul. Żupy do wody wchodzą także morsy.

ARKADIUSZ WOJTASIEWICZ

więcej zdjęć

Najlepszy klub wioślarski w Polsce zaczyna sezon 1 stycznia i znowu chce zdobywać tytuły i medale na imprezach rangi krajowej i międzynarodowej. Pierwszą z nich są mistrzostwa Europy na ergometrze, które 31 stycznia odbędą się w Szczecinie.

Do rzeki na klubowej przystani Lotto Bydgostii weszły także morsy kąpiące się w zimnej Brdzie na początek roku.

Noworoczne spotkania są organizowane od ponad 20 lat. Co roku wioślarze RTW-Lotto-Bydgostii Bydgoszcz spotykają się 1 stycznia w samo południe, by wspólnie rozpocząć rok od treningu na wodzie. Od kilku lat towarzyszą im także kajakarze i grupa zrzeszona w Bydgoskim Klubie Morsów. W wodach rzeki Brdy, której temperatura w czwartek wynosiła niewiele ponad zero stopni Celsjusza, zanurzyło się kilka osób.

- Dla niektórych jest to zapewne trudny dzień, gdyż wielu bawi się na balach sylwestrowych, często przedłużających się prawie do białego rana. Jednak zawsze na trening przychodzi kilkadziesiąt osób i wspólnie przeżywamy ten pierwszy dzień roku. Życzymy sobie zawsze, by w zdrowiu i bez kontuzji nasi sportowcy rywalizowali na wodzie, a na ten 2015 rok, by najlepszym seniorom udały się mistrzostwa świata we Francji - powiedział PAP prezes klubu Zygfryd Żurawski. Podstawowym celem na arenie krajowej jest zdobycie 23. z rzędu, a 27. w historii klubu, tytułu drużynowego mistrza Polski. Prezes klubu liczy także na kolejne medale na arenach międzynarodowych. Jak podkreślił, najważniejszy będzie światowy czempionat.

- Rok 2015 ma dla nas podobną wagę jak 2011, 2007 czy 2003, kiedy nasi zawodnicy kwalifikowali się na mistrzostwach świata do igrzysk olimpijskich. Tegoroczne mistrzostwa na przełomie sierpnia i września będą więc dla nas najważniejszą imprezą. Mam nadzieję, że przynajmniej osiem osób zdobędzie kwalifikacje olimpijskie" - dodał Żurawski.

Udostępnij link: Facebook

Zaloguj się i dodaj komentarz (logowanie wymagane)

Komentarz


Bydgoszcz