Artego wygrywa po przerwie. Mosby najlepsza w ekipie

bor 2017-01-14, godz. 19:05
  • Bernice Mosby Internet

Nowa zawodniczka, Bernice Mosby już w pierwszym swym meczu w barwach Artego zaliczyła double-double: 16 punktów i 10 zbiórek.

W przerwie świąteczno-noworocznej w bydgoskim klubie nastąpiła wymiana zawodniczek. Zamiast Kateriny Zohnovej i Ann Marie Armstrong znalazły się w Artego Erin Rooney oraz Bernice Mosby. Już po meczu w Ostrowie można powiedzieć, że wymiana Amerykanek wyszła na dobre. Armstrong była tylko uzupełnieniem składu. Mosby to liderka – z takiej strony pokazała się w Ostrowie.

Mosby zakończyła mecz z 16 punktami (skuteczność 7/13), 10 zbiórkami.

Mecz wcale nie był łatwy. Po wyrównanej pierwszej kwarcie bydgoszczanki rozpoczęły drugą od serii 11:0 i wydawało się, że to załatwi sprawę. 4 minuty przed końcem trzeciej kwarty bydgoszczanki prowadziły zdecydowanie 40:29. Potem zaczął się jednak fatalny okres gry w wykonaniu Artego. Dwa rzuty wolne wykonała skutecznie jeszcze Denesha Stallworth, ale później zamiast punktów były tylko straty i faule w ataku. Natomiast rywalki zdobyły aż 12 punktów. Przed rozpoczęciem ostatniej części gry Artego prowadziło tylko 42:41. W czwartej kwarcie bydgoszczanki nie dały jednak szans rywalkom.

Ostrovia – Artego 50:63

Kwarty: 14:18, 6:16, 21:8, 9:21

Najwięcej dla Ostrovii: Kaczmarek, Motyl, Jackowska po 10

Artego: Mosby 16, Międzik 15 (5), Reid 14 (2), Stalworth 11, Suknarowska 3, Szybała 0, Szczechowiak 2, Koc 2, Rooney 0, Niedźwiedzka 0,

Podziel się: Facebook