Pałac - Enea Piła 3:0. Trzy punkty zostają w Bydgoszczy

Wojciech Borakiewicz 2017-01-16, godz. 19:41
  • Pałac - Chemik Police 1:3 ARKADIUSZ WOJTASIEWICZ

Siatkarki Pałacu rozgromiły zespół z Piły, zdobywając bardzo ważne punkty. Oby to był początek nowej serii zwycięstw bydgoskiej drużyny.

ŁUKASZ ANTCZAK

Bydgoszczanki czekały na zwycięstwo od początku grudnia, przegrywając po drodze sześć meczów z rzędu. Zespół z Piły doznał czterech porażek w ostatnich spotkaniach. Obie drużyny są w środkowej części tabeli, dzieliły je tylko dwa punkty. To był więc pojedynek na przełamanie dla jednej lub drugiej ekipy.

Pałac zwyciężył w pierwszym meczu obu zespołów w Pile i wówczas rozpoczął piękną serię zwycięstw, która wywindowała drużynę nawet na czwarte miejsce w tabeli. Teraz Pałac jest siódmy.

Trener Adam Grabowski sądził, że rozstrzygająca będzie zagrywka. Nie pomylił się. Nie chodzi nawet o dwa asy, które zaserwowały w pierwszym secie bydgoszczanki: Marlena Pleśnierowicz i Magda Jagodzińska. Zagrywki były precyzyjnie mierzone, a pilanki nie dawały sobie z nimi rady. Decydujący była środkowa faza seta. Pałac przegrywał 7:10 i wygrał kolejną część tej partii 6:1.

W drugim secie najbardziej sfrustrowany musiał być trener Enei PTPS, Jacek Pasiński. To jego zawodniczki robiły bowiem wszystko, żeby wygrał Pałac. Alexis Austin postanowiła nawet atakować z piłki lecącej po złym zagraniu bydgoszczanek w aut – i trafiła w siatkę.

W ten sposób Palac zbudował kilkupunktową przewagę (20:16). W końcówce dwa punkty po zagrywkach zdobyła Pleśnierowicz i to rozstrzygnęło o wyraźnej wygranej w drugim secie.

Po przerwie pomiędzy drugim a trzecim setem Pałac nie stracił na szczęście koncentracji i wykorzystując swoją przewagę w strefie zagrywki i przyjęciu prowadził już 24:13. Potem jednak pięć akcji z rzędu bydgoszczanki przegrały, ale w kolejnej akcji Ewelina Szuber zaserwowała w siatkę.

W środę bydgoskie siatkarki jadą do Dąbrowy Górniczej na mecz Pucharu Polski.

Pałac – Enea PTPS Piła 3:0

Sety: 25:17, 25:19, 25:18

Pałac: Pleśnierowicz, Śmieszek, Maternia, Jagodzińska, Misiuna, Krzywicka, Krawulska i Portalska (libero) oraz Bałdyga, Fojucik, Kuligowska

Enea PTPS: Szubert, Kwiatkowska, Austin, Babicz, Dumancić, Stencel, Markiewicz (libero) oraz Urban, Ogoms, Piśla, Kucharska

Podziel się: Facebook